klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
klimatyzacja podstawa
klimatyzacja historia

klimatyzacja Warszawa
klimatyzacja dla domów
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ronaldmi
 
Ostatnie Artykuły
emisja
klimatyzatory i klim...
klimatyzator kasetonowy
czyszczenie wentylacji
klimatyzatory i klim...
 
woda
Położyć szerszą deskę na górnej krawędzi kręgu, od wewnątrz narysować okrąg zgodny z kształtem kręgu a od strony zewnętrznej dołożyć 2÷3 cm by kranc, który utworzymy był o te 2÷3 cm szerszy. po zewnętrznej krawędzi kręgu. Wycinamy tyle tych dzwonków, by kładąc je na zakładkę zbić gwoździami, tworząc solidny okrąg. Całą konstrukcję zbijać gwoździami na kręgu tak by wbijane gwoździe przechodziły na wylot przez deski a stycznie do zewnętrznej krawędzi kręgu betonowego. Jest to element mocowania kranca do kręgu. Tyle zazwyczaj wystarczało by kranc nie przesuwał się bo ciężar kręgów dociska kranc i jest wystarczająco mocno. Ale można Linkdodatkowo przymocować używając dybli. Pomysłowość nie ma granic, więc każdy postara się by solidnie przymocować drewno do betonu.

Kopanie w luźnym podłożu (piasek, żwiry, lekkie gliny)
Następnie stawiamy pierwszy krąg (z nalepką lub krancem) na ziemi, wchodzimy do środka i kopiemy. Bardzo, ale bardzo uważamy by krąg zagłębiał się pionowo!! Nawet 2 cm odchyłki od pionu jest źle. Po wkopaniu pierwszego kręgu stawiamy na nim drugi krąg i tu ważna uwaga.
Musimy położyć uszczelkę na składaniu !!!. Uszczelkę wykonujemy z torby po cemencie. Papier to celuloza i uszczelka nie gnije w wodzie. Namoczyć torbę po cemencie pociąć na paski 30 cm, skręcać w warkocz i jeżeli nie mamy wystarczająco mocnych narzędzi by podnieść krąg i położyć go, na równo ułożonej uszczelce to uciąć z deski 3 cm klocki , podważyć łomem jedną stronę kręgu, położyć klocek (np. 3 x 3 cm) i postawić krąg. Stawiając krąg (tymczasowo) na 3 klockach robimy przestrzeń na włożenie uszczelki. Usuwamy klocki i krąg przyciska uszczelkę. Przestrzeń po kołkach wypełniamy papierem to oczywiste!!! Ale to nie koniec z tym składaniem. Musimy bardzo dokładnie postawić krąg. Jak dokładnie?

Wystarczy powiesić trzy piony, wykonane z cienkiej rurki żelaznej zaślepionej z jednej strony kołkiem i po środku wbić gwoździa i umocować sznurek. Bez trzech pionów, ale mniej doświadczeni bez czterech pionów, nie mogą kontynuować kopania.

Dokładnie ustawiamy krąg, przez wbijanie 3 cm szerokości i około 5 mm grubości klinów, które podniosą nam krąg, tam gdzie potrzeba. Zakładam, wuko Warszawa że każdy poradzi sobie z dokładnym ustawieniem kręgu. Co się stanie gdy niedbale tzn. krzywo, nie w pionie postawimy drugi krąg? Studnia będzie miała tendencje, mówiąc w żargonie studniarskim, do uciekania od pionu !!! w kierunku skrzywienia A to byłoby bardzo niekorzystne. Tak niekorzystne, że moglibyśmy nie dokończyć studni, bo prostując ją poprzez umiejętne kopanie, które dokładnie opiszę dalej, powstają siły działające na kręgi, które spychają kręgi jeden z drugiego!!! A to jest już tragiczne. Dlatego wykonanie studni nie jest łatwe, o czym ludzie nie wiedzą.
Mając wkopany jeden krąg, i dokładnie ustawiony drugi i studnie w pionie, musimy wykonać następną ważną czynność. Potrzebne są cztery deski, gwoździe i kilka kołków zaostrzonych by wbić je w ziemie. Dwie deski kładziemy na ziemi, równolegle, po przeciwnych stronach wystającego kręgu, ale 0,5 cm od kręgu!!! (przestrzeń na nierówność kręgu) i drugie dwie deski też ułożone równolegle ale pod kątem 90 deg do pierwszych desek. W ten sposób tworzymy ramę, konieczną by nie bujała się studnia, gdyż tę ramę, zbitą gwoździami na skrzyżowaniu desek, mocujemy kołkami do ziemi. Bez tych czynności wykonanych dokładnie, nie wykonamy studni.
Teraz wystarczy wybierać ziemie a kręgi będą zagłębiać się w ziemię.
Kopanie jednak musi być kontrolowane. Należy bez przerwy obserwować piony. Ważna informacja !!! Odejście od płaszcza studni czyli od kręgów któregoś pionu o 2 cm jest źle a o 4 cm od pionu jest tragicznie. Skrzywienie 2 cm naprostujemy łatwo bo nalepka lub kranc mają 2÷3 cm, ale skrzywienie 4 cm to już przy prostowaniu poprzez kopanie, powoduje powstawanie sił spychających kręgi jeden z drugiego! Domyślacie się (mam nadzieję) że studnie prostuje się dołem, nie górą, bo górę trzyma rama przymocowana do ziemi
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu