klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
klimatyzacja podstawa
klimatyzacja historia

klimatyzacja Warszawa
klimatyzacja dla domów
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ronaldmi
 
Ostatnie Artykuły
emisja
klimatyzatory i klim...
klimatyzator kasetonowy
czyszczenie wentylacji
klimatyzatory i klim...
 
News
grzanie klimatyzacją
klimatyzatorynie uwzględniłem wzrostu wydajności układu wskutek dochłodzenia bo uważam, że żadnej korzyści w takim układzie nie będzie (poza wątpliwą korzyścią z nieznacznego podniesienia temp. parowania - jak zauważyłeś życie pokaże).
Dochłodzenie ma sens (moim zdaniem) jedynie wtedy gdy wykorzystasz ciepło z dochłodzenia w każdym innym celu niż podgrzewanie parownika (czytaj. medium dolnego źródła). Ciepło to można wykorzystać do np:
- przegrzania pary - temat wielokrotnie "wałkowany",
- wtrysnąć do sprężarki - trudne w warunkach garażowych,
- wykorzystać do zasilania innych odbiorników o bardzo małej temp. pracy - bardzo wąski obszar zastosowań,
- inne - chętnie zapoznam się z innymi pomysłami.

Powtórzę się ale wg znanej mi wiedzy:
Entalpia czynnika za parownikiem dla danej temp. parowania jest stała i nie zależy od entalpii przed parownikiem. Innymi słowy obniżenie entalpii przed parownikiem (dochłodzenie) zmusi parownik do pobrania większej ilości energii od układu DZ. Warunkiem zwiększenia wydajności jest wykorzystanie ciepła z dochłodzenia. Właśnie posiedziałem trochę nad programem CAS 200 dogrzewając i ochładzając r22, rzeczywiście aby ochłodzić ciecz o 10C trzeba pary przegrzać o ok 20C, te proporcje manio już sprawdził wcześniej, dalej pobawiłem się programem select 6, ale dla urządzen klimatyzacyjnych r22 sprężarka ZR18K4 skraplanie 40, parowanie -10, i co się okazuje, zwiększając przegrzanie o 20C i dochłodzenie o 10, nic nie zyskujemy.

Tak więc kuba_puchatek ma rację, nic tutaj nie zyskujemy i nic nie tracimy. Więc po co te ekonomizery? Wydaje mi się że dzięki nim można znacznie poprawić parametry pracy sprężarki zwiększając przegrzanie o kilka stopni. Wtedy nie musimy przegrzewać par w parowniku przez co można zwiększyć intensywność dolnego obiegu i ponieść nieznacznie parowanie. Jednak nadal jestem zdecydowany dorobić taki ekonomizer klimatyzatorów, tylko z umiarem, bo zawsze przegrzanie 10C to znacznie lepiej dla sprężarki niż 3C. przegrzewanie pary jest wymogiem technologicznym i należy je utrzymnywać na racjonalnym poziomie - czyli takim w którym nie ma ryzyka porywania kropli czynnika do sprężarki (choć w scrollu i to jest drugorzędne) . Skoro przegrzewanie jest nieuniknionym "kosztem" warto proces ten przeprowadzić schładzając dodatkowo skropliny i tylko w tym małym zakresie ten proces ma sens co widać na wykresie prezentowanym. Wszelkie inne pomysły to pożeranie własnego ogona, chyba że jak pisał "wyprowadzimy" odebrane skroplinon ciepło "na zwenątrz" PC - to opisamy w literaturze dochładzacz-np. wstępnie podgrzewając ciepłą wodę w zasobniku. Stosowanie ekonomizera ma sens bez względu na rodzaj czynnika jednak tylko w tym małym zakresie , to daje dodatkową moc PC i wzrost COP wielkości kilku procent (ok 3%). Przegrzanie nie występuje zatem w parowniku , a zwiększanie mocy ekonomizera nie ma sensu bo wtedy zachodzić w nim będzie odparowanie co jest kolejnym wariantem "mieszania herbatki". I tu wracamy do problemów konstrukcyjnych, które pominąłem kupując gotowy HE bo wszelkie płytowe są kilka razy za duże, zlutowanie rurek to pojedyncze waty mocy cieplnej , a przy pierwszej konstrukcji nie moge sobie pozwolić na rozczarowanie. publikując powtórnie wykres temperatura-entropia dla obiegu z dochlodzeniem. Pole q'o obrazuje wzrost wydajności chlodniczej wskutek dochlodzenia ciekłego czynnika. Daje to mozliwośc odebrania dodatkowej "porcji" ciepła przez jednostkę masy czynnika równą ciepłu odebranego cieczy. Dlaczego więc nie wpompowac ciepła dochłodzenia w dolne źródło? Zysk wydaje się podwójny, podnosi sie parowanie. Czy jest o co walczyć najlepiej byłoby sprawdzić na żywym organiźmie. Przepraszam za tą powtórkę.
Zgadzam się z wnioskiem, że lepiej nie przegrzewać pary powyżej 8-10K.
Przed chwilą zostalem zapytany przez skypa o możliwość i sens budowy PC powietrze-woda o mocy 9kW w naszych warunkach klimatycznych (konkretnie okolice Szczecina, t-min podobno nie nizej niż -8°C). Szczerze to nie widziałem jeszcze takiego systemu. Na codzień mam do czynienia z chlodnicami powietrza i odzyskiem ciepła z takich systemów, ale tu ciepło skraplania traktowane jest jako odpad, czasem wlasnie słusznie odzyskiwany. Przede wszystkim nie wiem jak optymalnie rozwiazać problem szronienia (wybór metody odtajania i odstępu lamel w chłodnicy). No i chyba poza podłogówką nic nie można brac pod uwagę w takim systemie. A monotonny szum wentylatorów za oknem to chyba tez nic miłego. Co Wy na to?

Arecki dnia wrzesień 07 2012 22:13:29 · 0 Komentarzy · 542 Czytań · Drukuj
klimatyzacja w serwerowni
klimatyzator sanyo Potrzebne mi informacje, które umożliwią klasyfikację konieczności stosowania odpowiednich procesów obróbki powietrza w serwerowni w zależności od rodzaju urządzeń które się w niej znajdują .
potrzebuje informacji na następujący temat:
-jakie parametry musi spełniać powietrze wewnątrz serwerowni
-kiedy możemy stosować klimatyzację bez nawilżania, a kiedy jest ono konieczne? Tzn jaki rodzaj klimatyzacji stosujemy, przy jakich urządzeniach znajdujących sie w serwerowni?
-kiedy możemy zastosować normalną klimatyzację a kiedy musimy juz użyć klimatyzacji precyzyjnej
-skąd wziąć te informacje-od producentów sprzętu?, jakaś norma, rozporządzenie itd?
Jeśli pod pojęciem "serwerownia" rozumiemy potężne centra obliczeniowe, pomieszczenia teletechniczne, jakieś węzły IT itd to być może da się temat rozciągnąć na pracę magisterską.
Ale u nas w kraju to raczej nie ma takich serwerowni.
A te co są - to nadają się na temat pracy, ale domowej i to w technikum co najwyżej, a nie na studiach.
No wybacz, ale wózek nauki polskiej pchany w ten sposób daleko nie zajedzie. Parametry w serwerowniach uzależnione są od zainstalowanych urządzeń. Zwykle urządzenia nie powinny pracować w temperaturze większej niż 27-30stC. Natomiast w pomieszczeniu utrzymywana jest temperatura niższa nawet na poziomie 21stC.
Kolejnym parametrem jest wilgotność, która powinna być utrzymywana na poziomie powyżej 30% ze względu na elektrostatykę.
Kolejną sprawą są systemy gaszenia oraz współpracująca z gaszeniem wentylacja odciążająca i po pożarowa
Arecki dnia czerwiec 23 2012 19:24:24
0 Komentarzy · 549 Czytań · Drukuj
klimatyzatory
klimatyzatoryKlimatyzatory powietrza w pomieszczeniach technologicznych sektora informatycznego, teletransmisji, w przemyśle oraz centrach obróbki danych muszą dostarczać energię chłodniczą nieprzerwanie przez cały rok, również wtedy gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest niższa od tej panującej wewnątrz klimatyzowanego obiektu.
W związku z tym, wykorzystanie darmowego chłodu powinno się opłacać, gdyż możliwe jest ograniczanie czasu pracy sprężarki do minimum.

Najprostszym sposobem jest bezpośrednie wykorzystanie chłodnego powietrza zewnętrznego.
Przedstawiają urządzenie z wbudowanym skraplaczem chłodzonym powietrzem, przeznaczone do chłodzenia pomieszczeń klimatyzacja teleinformatycznych:
Przedstawiono sytuację w trybie chłodzenia mechanicznego. Gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest wyższa od panującej wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia, przepustnica free-coolingu (D) jest zamknięta i dopływ świeżego powietrza na parownik jest odcięty. Cały chłód produkowany jest przy użyciu sprężarki, a powietrze zewnętrzne chłodzi wyłącznie skraplacz.
Pprzedstawia sytuację, gdy możliwe jest rozpoczęcie procesu wolnego chłodzenia. Tutaj schemat działania wygląda następująco: przepustnica (D), która wcześniej odcinała dopływ powietrza z zewnątrz do sekcji parownika, zmienia położenie. Na parownik zostaje podane powietrze o niższych parametrach niż to powracające z pomieszczenia, co pozwala rozpocząć pracę w trybie częściowego free-coolingu, aż do momentu, w którym temperatura powietrza zewnętrznego spadnie do około 10°C. Poniżej tej granicy całe ciepło powstałe w rackach serwerowych jest odbierane za pomocą przetłaczanego powietrza zewnętrznego.
Arecki dnia maj 03 2012 10:05:11
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 549 Czytań · Drukuj
klimatyzatory olimpia
klimatyzator olimpiaklimatyzator naścienny bez jednostki zewnętrznej z funkcja ogrzewania (1400 W):

Moc - 775 W,
Wydajność chłodzenia - 2,05 KW,
Klasa efektywności - A,
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia - 65 m3,
2 prędkości nawiewu,
Elektroniczny wyświetlacz LCD,
Termostat,
Sterowanie pilotem,
Funkcja osuszania 24L/doba,
Czynnik chłodzący R410A,
Średni przepływ powietrza 330m³/h,
Poziom głośności 36dB - 43dB.
Wymiary: 693 x 666 x 276 mm.
Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:
niezwykle cichy,
dodatkowa funkcja wentylacji,
funkcja pracy nocnej (zapewnia zdrowy sen w komfortowych warunkach),
funkcja autorestartu po zaniku prądu (zazwyczaj niespotykana w klimatyzatorach przenośnych!),
elektroniczny termostat,
wyświetlacz LCD,
sterowanie pilotem,
klasa energetyczna "A",
12 godzinny programator czasowy (TIMER),
ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.
Arecki dnia luty 10 2012 20:58:25
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 554 Czytań · Drukuj
pompki skroplin do klimatyzacji
pompki skroplinPompkę skroplin do klimatyzacji przed uruchomieniem należy podłączyć do tacy ociekowej jednostki klimatyzacyjnej (za pomocą dostarczonej winylowej elastycznej rurki), zasilania 230 V oraz doprowadzić czujnik poziomu wody z dwoma sensorami do tacy ociekowej jednostki klimatyzacyjnej. Max. wysokość ssania pompki wynosi 3 m przy przepływie skroplin na poziomie 6,25 ltr/h i max. wysokości tłoczenia 12 m. Pompka skroplin ASPEN MK4 jest zaprojektowana do ciągłej pracy, dopóki na tacy ociekowa jednostki klimatyzacyjnej będą znajdować się skropliny (pompka wyłączy się w momencie gdy woda opadnie poziomu niższego sensora czujnika oraz odparuje całkowicie z czujnika wilgoć, co może potrwać około 5¸6 minut). Pompka ponownie zostanie załączona, gdy poziom wody podniesie się 2¸3 mm powyżej dolnej krawędzi czujnika (załączenie z 30 s zwłoką). Pompka ASPEN MK4 jest typu perystaltycznego co oznacza że jest cicha w działaniu, niezawodna oraz nie ulegnie uszkodzeniu podczas pracy przy tzw. suchobiegu. Pompka ta nie jest także wrażliwa na zanieczyszczoną wodę, jak ma to miejsce w przypadku pompek tłokowych. Pompka skroplin ASPEN MK4 została tak zaprojektowana, aby można ją było zainstalować przy klimatyzatorze w przestrzeni nad stropem podwieszanym.

POŁOŻENIE CZUJNIKA
Czujnik powinien być zainstalowany w miejscu nie narażonym na bezpośredni przepływ powietrza, około 5mm od dna tacy ociekowej.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Max. wysokość ssania: 3 m
Max. wysokość tłoczenia: 12 m
Przepływ skroplin: 6.25 ltr/h
Wyłączenie sterowane zegarem - po 5¸6 minutach od momentu gdy woda na tacy ociekowej opadnie poniżej poziomu niższego sensora czujnika
Brak zwrotnych przepływów skroplin z klimatyzacji
Cicha praca - bez hałasów przy suchobiegu pompy
Możliwość ręcznego wyłączania
Możliwość dopasowania do wolnych przestrzeni nad stropem podwiesz.
Uruchomienie z 30 s zwłokom
Pobór prądu: 0.2 A
Napięcie zasilania: 230V A.C.
Wykonanie z tworzyw ognioodpornych

PODŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE

BRĄZOWY: przewód napięciowy
NIEBIESKI: przewód zerowy
ZIELONY/ŻÓŁTY: uziemienie

WYMIARY
WYSOKOŚĆ: 142 mm
SZEROKOŚĆ: 83 mm
DŁUGOŚĆ: 160 mm
WAGA: 1.4 kg
Arecki dnia listopad 10 2011 08:05:40
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 555 Czytań · Drukuj
klimatyzacja MIDEA
klimatyzacja MIDEAKlimatyzatory ścienny Midea Glory Plus to jednostka typu split standard, złożona z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, która łączy w sobie małe wymiary z dużą mocą chłodzącą lub grzewczą, cichą i energooszczędna pracą, która jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego. Klimatyzator ścienny Midea Glory Plus to elegancki i nowoczesny wygląd, który będzie doskonale współgrał z otoczeniem. W klimatyzatorze wykorzystano najnowsze technologie oraz zastosowano wiele funkcji, zapewniających komfort użytkowania.

Charakterystyka produktu:
- 5 trybów pracy: automatyczny, chłodzenie, grzanie, osuszanie, wentylator
- 3 prędkości pracy wentylatora w trybie chłodzenia lub grzania
- Sprężarki firmy TOSHIBA
- AUTORESTART – automatyczny start po przywróceniu zasilania, w przypadku zaniku napięcia
- Ekologiczny czynnik chłodniczy R407C
- TIMER – programowanie czasowe
- SLEEP – nocny tryb pracy
- SWING - wahadłowy ruch lamelek
- Efektywne oczyszczanie powietrza
- 4 stopniowe filtrowanie powietrza (filtr kurzowy, węglowy w standardzie) (filtr antybakteryjny i jonizator opcjonalnie)
- Szybkie chłodzenie i ogrzewanie
- Programowany timer
- Tryb pracy nocnej

Zastosowanie do klimatyzacji:
- pokoje mieszkalne, hotelowe, salony, domy mieszkalne
- pomieszczenia biurowe, gabinety, sale konferencyjne
- obiekty użyteczności publicznej i administracji
- pomieszczenia techniczne, serwerownie
- bary, puby, restauracje, sklepy
Arecki dnia wrzesień 20 2011 08:18:05
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 539 Czytań · Drukuj
klimatyzator Sanyo SAP KRC
klimatyzator sanyoKlimatyzacja SANYO to ponad 50 letnie doświadczenie w klimatyzacji. To SANYO po raz pierwszy na świecie wprowadziło na rynek klimatyzatory typu pompa ciepła. Zastosowane tu zostały najnowocześniejsze technologie, których celem jest zapewnienie wysokiego komfortu. Klimatyzacja SANYO to idealne rozwiązanie, gdy potrzebna jest cicha, energooszczędna klimatyzacja zapewniająca precyzyjną kontrolę klimatu w pomieszczeniu.

W klimatyzacji SANYO funkcja fotokatalitycznej sterylizacji powietrza odpowiedzialna jest za redukcję zapachów, bakterii oraz wirusów.

Podstawowe funkcje klimatyzatora SANYO:
Pompa ciepła
LED - funkcja fotokatalicznej sterylizacji powietrza
Dwuwarstwowy filtr powietrza
Tryb pracy High Power
Tryb nocny
Zabezpieczenie przed nawiewem zimnego powietrza w trybie grzania
Sterownik bezprzewodowy z wbudowanym czujnikiem temperatury
Idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujesz cichego, sprawnego i tworzącego optymalne warunki klimatyczne urządzenia.


Cechy produktu:
Technologia inverterowa dla zapewnienia precyzyjnej kontroli temperatury

Nowa stylizacja i funkcjonalny, płaski panel
Technologia inverterowa dla zapewnienia precyzyjnej kontroli temperatury
LED - funkcja fotokatalitycznej sterylizacji powietrza charakteryzuje się wysokim współczynnikiem redukcji zapachów, bakterii i wirusów
Automatyczny restart po awarii zasilania
Funkcja startu z pełną wydajnością w celu szybkiego chłodzenia/grzania
Filtr apatytowy wielokrotnego użytku
Zdalny sterownik na podczerwień z 24-godzinnym zegarem, z możliwością programowania czasów pracy
Przyjemny wielofunkcyjny sterownik z wbudowanym czujnikiem temperatury
Klimatyzator SANYO SAP-KCR97EHAX jest odpowiedni do powierzchni do 25m. kw.

Zasilanie 220-240/50/1V,Hz,Ph
Wydajność chłodzenie 2,8kW
grzanie 2,8kW
Pobór prądu 870W
Prąd pracy chłodzenie 3,9A
grzanie 3,5A
Ciśnienie akustyczne jedn. wew. 25/31/34/39dB
jedn. zew. 48dB
Wymiary jedn. wew. wys/dł/szer 250/799/205mm
Wymiary jedn. zew. wys/dł/szer 510/660/240mm
Waga jedn. wew. 7,5kg
jedn. zew. 24kg
Arecki dnia sierpień 10 2011 20:49:54
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 534 Czytań · Drukuj
Fancoil DAIKIN FWF
DAIKIN FWFSzeroki zakres operacyjny klimatyzacji
Łatwy montaż i konserwacja
Silnik wentylatora z 3 ustawieniami prędkości
Wentylatory odśrodkowe z podwójnym wlotem
Ssanie powietrza od spodu
Wysoka moc przepływu powietrza
Kompaktowa obudowa (570 mm szerokości i głębokości) umożliwia wpasowanie jednostki w sufit i oraz dopasowanie do standardowych modułów architektonicznych, bez konieczności cięcia płyt sufitowych
Wymienny, zmywalny filtr powietrza (samogasnący, klasa 1)
Wbudowana pompa spustowa wysokociśnieniowa z podnośnikiem 700 mm
Zdalny sterownik bezprzewodowy w standardzie z dekoracyjnym panelem
Arecki dnia lipiec 25 2011 20:04:56
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 533 Czytań · Drukuj
Klimatyzator MIDEA
Klimatyzator MIDEAKlimatyzacje MDV produkowane są przez firmę Midea już od kilkunastu lat i znane są na rynkach w ponad 100 krajach. Klimatyzatory MDV to ładny, estetyczny wygląd oraz nowoczesne wzornictwo połączone z dokładnością wykonania. MDV posiada ciekawe funkcje, do których należą m.in.
Aktywny filtr węglowy - filtr jest zbudowany z warstwy węgla aktywnego i warstwy włókien elektrostatycznych. Węgiel aktywny usuwa niektóre rodzaje zapachów, takie jak amoniak oraz deaktywuje szkodliwe gazy chemiczne taki jak formaldehyd . Poprzez wytworzenie ładunków dodatnich na powierzchni filtra, elektrostatyczne włókna wyłapują najdrobniejsze cząsteczki kurzu, dymu i futra zwierząt domowych co zapobiega reakcjom alergicznym.

Tryb nocny - po uruchomieniu funkcji snu, klimatyzator stopniowo podnosi (chłodzenie) lub obniża (grzanie) temperaturę w pomieszczeniu o 1°C na godz. przez pierwsze dwie godziny, a następnie utrzymuje stały poziom przez następne 5 godzin, po czym wyłączy się. Funkcja ta zapewnia utrzymanie komfortowej temperatury i oszczędność energii.
Arecki dnia lipiec 03 2011 13:32:03
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 527 Czytań · Drukuj
klimatyzacja DAIKIN FTYN35GX
Klimatyzator ścienny FTYN 35 GX Jednostka naścienna klimatyzacji SIESTA to nowoczesny, ekonomiczny i wydajny sposób zapewnienia idealnego klimatu w salonie, kuchni i sypialni, w dzień i w nocy, przez cały rok. Ciche, niezawodne i proste w obsłudze klimatyzatory SIESTA umożliwią komfortowy wypoczynek oraz pomogą stworzyć miłą atmosferę w Twoim domu.
Lekka i zwarta budowa,
Łatwy do umycia panel przedni,
Zdalny sterownik bezprzewodowy,
Przepływ powietrza - 450 m3/h,
Automatyczne przełączanie: chłodzenie - grzanie (tylko dla modelu z pompą ciepła),
Tytanowo - apatytowy fotokatalityczny filtr powietrza (usuwa nieprzyjemne zapachy, likwiduje bakterie i wirusy),
Automatyczny wybór prędkości wentylatora,
Regulacja prędkości wentylatora - 5 stopni,
Pionowy "auto - swing"
Funkcja "powerful" (działanie na pełnej mocy),
Programowany zegar 24-godziny (timer),
Cicha praca urządzenia,
Tryb ustawień nocnych,
Autodiagnozowanie,
Auto - restart,
Program osuszania,
Energooszczędność,
Antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła jednostki zewnętrznej,
Chłodzenie - najniższa temperatura zewnętrzna + 15 stopni C,
Grzanie - najniższa temperatura zewnętrzna - 10 stopni C,
Czynnik chłodniczy R410A.
Arecki dnia czerwiec 12 2011 21:42:36
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 497 Czytań · Drukuj
Konsole podłogowe E9-GFEW-1, E12-GFEW-1
klimatyzator konsola PanasonicKonsole umożliwiające instalację klimatyzacji przy ścianach oraz zapewniające wysoką sprawność, szczególnie w trybie grzania nawet przy temperaturze zewnętrznej do -15°C. Podwójny strumień powietrza zapewnia wysoki komfort oraz równomierny rozkład temperatur: nawiew od góry w trybie chłodzenia oraz od dołu w trybie grzania.

Szczegóły techniczne:
Większa niż kiedykolwiek energooszczędność zapewniająca mniejsze zużycie energii
Tryb grzania o dużej sprawności, działający przy temperaturze zewnętrznej nawet do -15°C
Podwójny strumień powietrza w celu zapewnienia lepszego rozkładu temperatur
Tryb wysokiej wydajności umożliwiający szybkie uzyskiwanie ustawionej temperatury
Czynnik chłodniczy R410A
Podstawowe zalety produktu:
Zdrowe powietrze
Tryb łagodnego osuszania
Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów
Energooszczędność i ekologia
System z Inverterem o maksymalnej sprawności
Czynnik chłodniczy R410A
Komfort
Tryb supercichy
Tryb wysokiej wydajności
Automatyczna regulacja kierunku strumienia powietrza w pionie
Tryb gorącego startu
Automatyczny restart
Wygoda obsługi
24-godzinny timer
Przyjazny użytkownikowi pilot zdalnego sterowania na podczerwień
Łatwa instalacja i konserwacja
Zdejmowany, nadający się do mycia panel
Maksymalna długość przewodów chłodniczych: 15 m (E9, 12), 20 m (E18)
Dostęp serwisowy przez górny panel urządzenia zewnętrznego
Funkcja autodiagnostyki
Arecki dnia maj 29 2011 23:24:31
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 511 Czytań · Drukuj
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu