klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
klimatyzacja podstawa
klimatyzacja historia

klimatyzacja Warszawa
klimatyzacja dla domów
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 154
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ronaldmi
 
Ostatnie Artykuły
emisja
klimatyzatory i klim...
klimatyzator kasetonowy
czyszczenie wentylacji
klimatyzatory i klim...
 
News
kurtyny powietrzne
klimatyzacjaOtwarte drzwi są oznaką gościnności, w związku z czym coraz więcej sklepów zostawia otwarte podwoje, aby w ten sposób zachęcić przechodniów do wejścia. Niestety przez otwarte drzwi przechodzą nie tylko klienci, ale również powietrze, które najczęściej negatywnie wpływa na temperaturę wewnątrz pomieszczeń sklepowych. Powoduje to wzrost kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem na skutek uciekającego z pomieszczenia na zewnątrz powietrza ogrzanego lub napływanie do wnętrza powietrza ciepłego. Przy tym na skutek różnicy temperatur i ciśnienia, jak również w wyniku parcia wiatru występuje intensywny ruch powietrza powodujący przeciągi, co jest nieprzyjemne i niezdrowe nie tylko dla kupujących, ale i dla personelu. Aby zapobiec takiemu stanowi, przy otwartych drzwiach należy zainstalować nad nimi kurtynę powietrzną. Dzięki prawidłowo dobranej i zainstalowanej kurtynie wpływ temperatury powietrza zewnętrznego na temperaturę w pomieszczeniu sklepowym może być zmniejszony do minimum.
W Holandii, gdzie kurtyny powietrzne stały się już nieodłącznym elementem wyposażenia technicznego każdego sklepu, nieprzerwanie bada się możliwości ulepszenia tych urządzeń. Badania takie są przeprowadzane nie tylko przez producentów, ale również przez uznane organizacje, takie jak Holenderski Instytut Badań TNO i w laboratoriach wyższych szkół technicznych.
Arecki dnia marzec 25 2011 19:54:39 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 406 Czytań · Drukuj
klimatyzacja woda lodowa
woda lodowaFirma TRANE jako jeden z największych na świecie producentów klimatyzacjikompletnych systemów czynnie uczestniczy w projektowaniu nowych rozwiązań instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz unowocześnianiu konstrukcji urządzeń stosowanych w tych instalacjach.
Jak wiadomo instalacje wody lodowej składają się z następujących podstawowych elementów:
- agregatów wody lodowej;
- odbiorników chłodu (klimakonwektorów, chłodnic w centralach klimatyzacyjnych itd.);
- pomp (np. wody lodowej, wody chłodzącej skraplacz);
- wież chłodniczych lub chłodni wentylatorowych w układach chłodzonych wodą;
- instalacji rurowych oraz osprzętu (zbiorników, zaworów, filtrów, automatyki itp.).
Dla właściwej pracy całego systemu konieczny jest prawidłowy dobór poszczególnych jego elementów oraz odpowiednia konfiguracja. Istnieje wiele możliwych konfiguracji systemów wody lodowej. Wybór właściwej konfiguracji oraz optymalizacja systemu często pozwalają użytkownikowi na duże oszczędności eksploatacyjne. Podobnie jak w systemach powietrznych, ostatnio zostały poczynione duże postępy w projektowaniu systemów wody lodowej o zmiennym przepływie. Dają one możliwości dużych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej poprzez minimalizowanie ilości pompowanej wody. Przy tym umożliwiają lepszą obsługę "pików" obciążeń.
Poniżej przedstawiamy krótkie omówienie podstawowych konfiguracji instalacji wody lodowej.

Pompy wody lodowej
W systemach wody lodowej mogą być stosowane zarówno pompy o stałym, jak i o zmiennym natężeniu przepływu. Pompy mogą być zamontowane w dowolnym miejscu systemu pod warunkiem, że są spełnione wymagania dotyczące wielkości ciśnienia na ssaniu pompy, oraz że pompa zapewnia odpowiednie ciśnienie w poszczególnych elementach systemu (np. w agregacie chłodniczym).

Regulacja wydajności odbiorników chłodu (chłodnic, klimakonwektorów itp.)
Regulacja wydajności odbiorników chłodu może odbywać się m.in. za pomocą trójdrogowych zaworów regulacyjnych, zaworów dwudrogowych, pomp o zmiennej liczbie obrotów oraz np. przepustnic. Zastosowanie zaworów i pomp zmienia ilość wody przepływającej przez wymiennik w zależności od obciążenia chłodniczego. Przy zastosowaniu układu przepustnic regulowana jest ilość powietrza. Każda z tych metod ma inny wpływ na pracę całej instalacji.
Poniżej przedstawiono wpływ na pracę całego systemu wody lodowej, przy zmianach obciążenia chłodniczego, wymienionych elementów regulacyjnych.
Arecki dnia marzec 25 2011 19:52:54
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 417 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu