energia
Dodane przez Arecki dnia Grudzień 07 2015 19:03:35
Gdyby inwestor zapytał - ile na rynku kosztowałby hydroelektonowy korek - to jaką by uzyskał odpowiedź? jest kluczowe w idei hydroelektronowej. W istocie rzeczy jego działanie byłoby tu takie, rysunek:

TAK: źródło elektronów -> elektrony -> "korek" -> elektrony wprowadzone pomiędzy cząsteczki wody
NIE: źródło elektronów -> elektrony -> "korek" <- elektrony wprowadzone pomiędzy cząsteczki wody

Czyli ruch elektronów przez korek tylko w jedną stronę. W idei prądu elektrycznego coś jakoby idealna dioda hydroelektronowa. Innymi słowy, czy "niesymetryczny hydroelektronowy korek", to jest niemożliwa do pokonania bariera fizyczna/techniczna, czy tylko byłoby to zagadnienie finansowe?
Rozszerzona zawartość newsa
Pośpiesznie przygotowany i opublikowany artykuł wyprzedził wyniki podobnych badań, przeprowadzane w tym samym czasie w Laboratorium im. Cavendisha w Szkocji (Wielka Brytania) przez George'a Pageta Thomsona (syna sławnego Josepha Johna Thomsona), podczas których można było zaobserwować zjawisko dyfrakcji przy bombardowaniu cienkiej folii strumieniem posiadających dużą energię elektronów. Po przejściu przez folię wiązka elektronów tworzyła na ekranie ..."

Czas na fantastykę. Albert Einstein znał się na ruchu wody, na ruchu elektronów, wynalazkach, ale wiedzy tej nie połączył w patent. Korek szczelinowy hydroelektronowy korpuskularno falowy to drzwi do nieznanych zjawisk kwantowych, w którym elektrony przenikają do wody w postaci fali ("elektronowej") pola elektrycznego i następuje wzrost nie stężenia swobodnych elektronów w wodzie, ale wzrost stężenia/gęstości pola elektrycznego. I tak zaczyna się w idei hydroelektronowej nowy przemysł.