energia
Dodane przez Arecki dnia Kwiecień 01 2017 12:48:59
Widziałem pewne pytanie dotyczące pompy i prądu ale nie mogę odnaleźć teraz tego tematu, wiec dopisze je do tego bo tez będzie pasowało.Jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to nie mogą Cię zmusić do zmiany z g12e.
To bardzo Link ze względu na te przedłużone tańsze godziny.

G12w też zła nie jest bo zazwyczaj w weekendy więcej prądu się zużywa, ale jak masz G12e, to upieraj się aby przy niej pozostać ... przynajmniej ja bym tak zrobił.

W domach gdzie głównym źrodłem ogrzewania jest prąd oraz aby było łatwiej wszystko jest na prąd bo nie ma gazu. Większość osób przechodzi ze standardowej taryfy prądu na G12W.
Natomiast jak ktoś ma fotowoltaike i cześć prądu jest w stanie sam generować to opłaca sie mieć bardziej G12W czy wrócić na G11.
Na G11 konsumować jak najwiecej prądu w czasie gdy słońce swieci na panele zamiast go oddawać do elektrowni, np grzejąc prądem wtedy.
Czy mieć G12W i korzystać niekoniecznie z tańszej taryfy nocnej tylko używać źrodła ogrzewania hm nie wiadomo kiedy. Jak swieci słońce? Jak jest noc?
Rozszerzona zawartość newsa
A ja bym zmienił, w g12w mają byc dni swiateczne na tygodniu wyłacznie w II taryfie, a tych dni jest całkiem sporo w ciągu roku, w g12w mamy 98 godz II tar w tygodniu plus dni swiateczne(do konca roku uaktywnione), w g12e mamy 84 godz. II tar w tygodniuno wlasnie tez tak mysle. wlasnie nie wiem jaka mam umowe bo zaskoczyli mnie telefonem a jestem na projekcie. jak wroce do domu to na spokojnie sobie sprawdze. wlasnie u mnie weekend nic nowego nie wnosi i mamy podobny rytm zycia wiec bez sensu jest dla mnie g12w. gorzej sterowac pompa w tych widelkach.ale dla mnie patrzenie na ilosc godzin jest bezsensu bo przeciez nagle sie nie rzuce z grzaniem, praniem i itp.. w swieta czy weekend. jesli pranie mozna przelozyc na weekend (choc przy malym dziecku srednio) to grzanie wole miec pod kotrola kazdy dzien tak samo. co z tego ze mam wiecej godzin skoro w tych godzinach co potrzebuje to nie ma?Lodówka, zamrazarka, tunery, oswietlenie, gotowanie działa zawsze albo codziennie cyklicznie i przez dni swiateczne mamy wiecej zuzycia w II taryfie, ogrzewanie tez mozna do tego dopasowac. Ta jedna godz. po południu czyli 15-16 dla Tauronu wiele anie zmienia a druga dodatkowa godzina czyli 21-22 równiez (moze za wyjątkiem oswietlenia).by dużo zmieniło. W dzień mieści się wtedy cały cykl zmywarki i pralki. A wieczorem zapuszczając je o 21 można jeszcze przed spanie rozwiesić pranie i wyjąć naczynia ze zmywarkimozna ustawic (w nowszym modelach jest zegar) na 13 do 15 sie wyrobi. Oczywiscie ze te 2 godz poprawiają komfort ale tej taryfy juz nie bedzie, nie ma co dyskutowac, kto ma ten na razie bedzie miał, kto nie ma miał nie bedzie. Jezeli chdzi o ogrzewanie to niektórzy mający g12w podbijają nieco temperature przez weekend aby maksymalanie wykorzystac II taryfę, wiem to oznacza pewne wahania temperatury Link w tygodniu ale daje wymierne korzysci w postaci zwiekszenia porcentowego wykorzystania II taryfy.W zmywarce nie używam expresowych programów - te, których używam mają ponad dwie godziny. Najczęściej 2:40.
W pralce najczęściej 2:50. Więc jak ustawię o 22:00, to wyjąć mogę koło pierwszej. Raczej śpię. Fakt, zostaje jedno okienko - w dzień. Można przeboleć płukanie i wirowanie już po okienku, bo nie grzeje więc stosunkowo mało prądu pobiera.
A nastawiając o 22, to albo jakieś szybkie cykle musiałby być.

Krótsze przerwy między tańszą taryfą pozwalają stabilniej utrzymywać temperaturę bez wchodzenia na droższą taryfę.
Poza tym g12e wypada juz z cennika i nie pojawi sie w nastepnej taryfie na 2017 dla nowych odbiorców. Sadze ze mogą sie zmienic stawki w tej taryfie na mniej korzystne.