taryfa
Dodane przez Arecki dnia Kwiecień 01 2017 12:55:05
Więcej godzin, ale z jaką ceną za prąd? Mnie ostatnio moje PGE namawia przy każdej okazji do przejścia z G12 na G12w. Tylko że cena prądu na G12w jest wyższa i mi się to przejście nie opłaca.bo jeszcze nie mieszkam w domu który buduje ani nie mam pompy ciepła ani fotowoltaiki póki co.
Jednak odpowiadając na Twoje Link pytanie teraz jest tak ze oddając prąd do energetyki pozniej można odebrać sobie go w ilości 0,8 wcześniej oddanego.Ja mam G12w w ENEI i ostatnim czynnikiem, na który patrzyłem przy wyborze taryfy było to kiedy piorę i kiedy włączam zmywarkę. W weekendy siedzę więcej w domu, porządki, TV, wzmacniacz itd. prawie cały weekend, więc mi to pasuje. A w tygodniu na to czasu nie mam. Więc jw. - kwestia bardzo indywidualna.

Inna rzecz, jaki problem wstawić zmywarkę o 21ej (u mnie program ECO to 3:50h) i otworzyć ją rano? Nic nie śmierdzi jeśli ktoś ma wątpliwości A zmywarka to ok. 1kWh/cykl... więc też bez przesady.no mi wlasnie nie pasi to G12w ze wzgledu na cykl 22-6 a nie jak w G12e 21-7. szybciej moge zaczac grzac i pozniej skonczyc. ja mam ustawiony timer ze o 6 rano grzeje zbiornik CWU a grzanie koncze o 6. przy slabych zimach moze nie musze grzac tak dlugo ale jak pizga na dworze to kazda godzina sie liczy. nie patrze na taryfy pod katem uzytkowania pralki i zmywarki tylko grzania a dla mnie 2h dziennie wiecej to wieksze pole manewru.
musze zapoznac sie z moja umowa, jak mam na czas nieokreslony to nie moge mnie zmusic do zmiany taryfy

Bardziej patrzyłem na różne taryfy pod kątem wykorzystania grzania i na tym bym się skupił. W G12w w ENEI brakuje mi klimatyzacja na wilanowie tego okna w ciągu dnia klimatyzacja mieszkań Wilanów , ale nie na pranie, a na podbicie CO. W Energa jest taka taryfa weekendowa z oknem, ale w zasięgu Energii nie jestem niestety.
Rozszerzona zawartość newsa
Moja pralka ani zmywarka nie uzależnia od rodzaju czy ilości detergentu czasu zmywania (no, może zmywarka przy programie automatycznym - ale jego nie używam). 4h w zmywrce nie mam - jak pisałem najczęściej używam Eco 50* 2:40. Szybsze owszem, są. Używają wyższej temperatury co nie służy wielu z moich naczyń i znacząco zwiększa zużycie prądu. Woda z mycia trafia do kanalizacji. Woda z suszenia również. Niewiele zostaje w nagrzanych naczyniach. A poza tym to, co zimą oszczędzę na ogrzewaniu to latem wydam na schłodzenie tego, co nagrzała zmywarka (na szczęście nie jest to dużo).

Pralka - najczęściej program bawełna Eco 2:52. Nieważne, czy i ile proszku w sypię.