cel
Dodane przez Arecki dnia Październik 22 2017 11:04:06
Albo mało wiesz albo ktoś miał coś skopane albo to nie był dom energooszczędny a o takim przecież mowa. Ja w poprzednim domu nigdy nie paliłem rano nawet w największe mrozy i gwarantuję, że nie było zimno, są przecież bufory itp, Aha, żeby nie było, nikomu nie polecam kominka jako jedynego i źródła ciepła.Linkdyskusji nad celowością.. takich rozwiązań.
4mp czy pewnie .. bo 4m3 to 6,4mp drewna.. ale to szczegół .. do czego innego zmierzam.. chodzi że taka ilość opału..i zgromadznie jej
to z nudów.. można pozyskać.. teraz budują gazociąg... za 40 volt można mieć opału pewnie do końca życia tylko systemowo go
przygotować ... właśnie po to się tu dyskutuje .. aby odkurzyć stare rozwiązania .. dodać szczyptę techniki.. rozwiązań np rura na popiół..odświeżę trochę temat - niedługo ruszam z budową domu mocno energooszczędnego i chciałabym mimo wszystko wstawić malutki kominek czysto w celu palenia "dla nastroju". kominek jest oczywiście z zamkniętą komorą, tylko 3 kW mocy, bardzo szczelny i niby "polecany do domów energooszczędnych". komin będzie systemowy izolowany poprowadzony przez nieużytkowy strych nad dach. mam problem z doprowadzeniem powietrza - jak to sprytnie zrobić - mój kominek ma możliwość zasilenia od dołu lub od strony pleców rurą z powietrzem z zewnątrz - będzie stał przy ścianie zewnętrznej ale lepiej chyba puścić ten kanał pod płytą fundamentową?
a jeszcze można i parę innych rzeczy uczynić
Moja żona jest pedantką czystości więc na pewno nie zgodziłaby się drugi raz na kotłownię w salonie. Są separatory popiołu, teraz zrobiłem sobie rurę bezpośrednio z garażu, nie będę musiał go nawet wnosić do domu. Jedyny problem to bałagan przy wnoszeniu drewna, tego nie da się uniknąć ale to raz w tygodniu, robię to zawsze w sobotę przed sprzątaniem.
Jak twierdzisz, że powietrze z kominka pójdzie po domu to nie wiesz co to kominki ze szczelną komorą. Kanał nawiewny trzeba zamknąć, żeby nie było tam konwekcji/wychładzania przy wygaszonym kominku.