klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
montaż klimatyzacji
klimatyzacja podstawa
klimatyzacja historia

klimatyzacja Warszawa
klimatyzacja dla domów
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Ronaldmi
 
Ostatnie Artykuły
emisja
klimatyzatory i klim...
klimatyzator kasetonowy
czyszczenie wentylacji
klimatyzatory i klim...
 
klimatyzatory i klimatyzacja
http://www.klima.aq.pl jest dziedziną dynamicznie się rozwijającą. Szereg aspektów ma znaczący wpływ na ten stan rzeczy. Jednym z poważnych elementów są uregulowania prawne związane z ochroną środowiska wymuszające zmiany w układach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Uwzględniając uregulowania prawne dotyczące wymiany czynników chłodniczych mających negatywny wpływ na środowisko ("dziura ozonowa" i "efekt cieplarniany") w myśl porozumienia z Montrealu wraz z kolejnymi poprawkami oraz polskiego prawodawstwa dotyczącego obrotu, składowania freonów (Dz. U. 1999 nr 110 poz. 1263) istnieje potrzeba ich wymiany, czyli bezpiecznego odzysku, przechowywania oraz późniejszej utylizacji lub destrukcji (zużytych). Oprócz wycofywanych czynników chłodniczych istnieje liczna grupa odpadów pochodzących z instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Mówiąc o odpadach można wymienić zaolejone czynniki chłodnicze nie nadające się do recyklingu lub dostarczane butle ze zmieszanymi czynnikami chłodniczymi. Z dniem 1 stycznia 2002 weszła w życie Ustawa o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej (Dz.U. 2001 nr 63 poz. 639). Przepisy te stosuje się również do przedsiębiorców wprowadzających na rynek krajowy towary z importu, których częściami składowymi są produkty wymienione w załącznikach do ustawy. Produktami takimi są m.in. urządzenia klimatyzacyjne, urządzenia chłodnicze, pompy ciepła zawierające substancje zubażające warstwę ozonową (CFC i HCFC). Dodatkowo na przedsiębiorcę nakłada ustawa obowiązek odzysku, a w szczególności recyklingu odpadów. Do dnia 31 grudnia 2007 roku docelowy poziom odzysku dla urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodziarek i zamrażarek typu domowego ustalono na 50% w stosunku do masy wprowadzonych substancji na rynek oraz 50% recyklingu. W przypadku urządzeń chłodniczych, zamrażalniczych oraz pomp ciepła poziom odzysku wynosi 50% i recyklingu 70%. Dodatkowo należy zauważyć, iż czynniki chłodnicze (CFC i HCFC) zostały sklasyfikowane jako odpady niebezpieczne (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 roku Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1206). W tym aspekcie należy zwrócić uwagę na Ustawę o odpadach (Dz.U. 2001 nr 62 poz. 628) i Ustawę Prawo ochrony środowiska (Dz.U. 2001 nr 62 poz. 627) w których zawarto zasady zapobiegania powstawaniu odpadów oraz zmniejszaniu ich wpływu na środowisko.
(...)

Osobnym szerokim zagadnieniem w nowoczesnych systemach klimatyzacyjnych jest szeroko rozumiana elektronika: od precyzyjnych elektronicznych zaworów rozprężnych, poprzez różnego typu czujniki, po elektroniczne systemy zarządzania układami (rys. 3). Możliwe obecnie jest włączanie i wyłączanie urządzenia przez telefon zarówno komórkowy jak i stacjonarny. Funkcja ta pozwala również na zmianę ustawienia parametrów pracy klimatyzatorów oraz uzyskanie informacji o stanach alarmowych instalacji.
W artykule przedstawiono niektóre nowe rozwiązania stosowane w klimatyzacji. Przy szeroko rozumianej "nowoczesności" pominięto szereg aspektów tego zagadnienia. Skupiono się w początkowej części na zmianach legislacyjnych, które mają znaczący wpływ na branżę chłodniczą i klimatyzacyjną. Następnie wybiórczo przedstawiono zastosowane nowe elementy mające wpływ na zapewnienie komfortu cieplnego.
Komentarze
Arecki dnia marzec 25 2011 18:15:16
Dobry artykuł o klimatyzacji
Arecki dnia marzec 25 2011 18:16:11
klimatyzacja, klimatyzatory zycie jest fajne
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu